dd
dd
73
rd
June 13th & 14th, 2020
Annual
______________________________________________________________________
Home    Events       Donations       Links       History       Directors        Barbecue
2020 Hulett Rodeo Results
All-Around Winner: No Qualified Entry
EVENT
1st
2nd
3rd
4th
5th
6th
7th
8th
Bareback
Weston Garrett-Wright,
WY





Score: 8
6
Rowdy
Cranston-Moorcroft,
WY



Score: 84
Jeffery
Zdziarki-Weston, WY




Score: 81
Tie
Ethan
Fraiser-Ashland, MT
Tucker Zingg-Crow
Agency, MT

Score: 80
Tie
Ethan Fraiser-
Ashland, MT
Tucker Zingg-Crow
Agency, MT

Score: 80
Luke Wozney-Powell,
WY




Score: 76
   
Saddle Bronc
Rhett Fanning-Martin,
SD

Score: 82
Brady Thurston-
Lance Creek, WY


Score: 81
Denton Ward-Santa
Fe, NM

Score:
78
Cash Wilson-Wall, SD


Score:
74
Chris Williams-
Greybull, WY

Score: 72
John Birkholz-
Laramie, WY

Score: 67
   
Bull Riding
Hunter
Johnson-Kadoka, SD


Score: 7
5
             
Calf Roping
Garrett Murphy-Alzada,
MT


Time:
9.0
Ty Fisher-Ashland,
MT

Time:
10.4
Logan
Murphy-Alzada, MT

Time:
11.8
Thane
Lockhart-Oelrichs, SD

Time: 1
2.0
Stratton Kohr-Gillette,
WY

Time:
12.3
Chance Barnes-
Chadron, NE

Time: 14.1
   
Steer Wrestling
Jacob Wang-Baker, MT



Time:
4.7
Carson
Good-Longvalley, SD



Time:
5.5
Miles
Spickelmeir-Buffalo,
SD

Time: 1
6.1
Trigg
Olson-Spearfish, SD



Time: 1
6.7
Brett Wilcox-Red Owl,
SD


Time: 20.0
     
Men's Breakaway
Lyle Wilcox-Red Owl,
SD


Time:
6.7
             
Barrel Race
Stephanie Curtis-
Fruitdale, SD

Time: 16.
798
Kari Cable-New
Underwood, SD


Time: 1
6.804
Erin Williams-Alzada,
MT


Time: 1
6.840
Dori Hollenbeck-
Winner, SD

Time:
16.945
Kristi Steffes-Vale, SD


Time: 1
7.067
Sydney Fuerst-Belle
Fourche, SD

Time: 17.078
Amy Brunson-New
Underwood, SD

Time: 17.105
Candess Watts-Buffalo,
WY


Time:
17.112
Ladies Breakaway
Ella Sanders-Steudon,
WI


Time:
2.6
Jessica Ryan-
Aladdin, WY

Time:
3.0
Alyssa Lockhart-
Oelrichs, SD


Time:
3.1
Kaycee Monnens-
Hulett, WY


Time:
4.4
Brenda White-
Oelrichs, SD


Time: 4.8
Jessica Holmes-
Buffalo, SD

Time: 5.8
Ayonah Winsor-
Kaycee, WY

Time: 5.9
Annamae Rozencranz-
Belle Fourche, SD

Time:
12.6
Team Roping
Keene Bends-Ashland,
MT

Sterling Small-Busby,
MT


Time:
13.6
Blake Aldahl-
Torrington, WY

Mike Wiedman-
Merrill, NE


Time: 1
3.8
Bobby Furnival-
Kaycee, WY

Nate Schmeiser-
Sheridan, WY


Time:
14.2
Devin Robinson-
Moorcroft, WY

Logan Murphy-
Alzada, MT


Time: 1
5.7
Jason Grubb-
Spearfish, SD

Kade Kinghorn-
Buffalo, WY


Time: 1
7.5
Troy Wilcox-Red Owl,
SD

Brett Wilcox-Red
Owl, SD

Time: 22.2
   
Steer Riding
Saturday
Cooper Cermak-
Sturgis, SD


Score:
67
Raylynn Sandidge-
Hulett, WY


Score:
40
           
Steer Riding
Sunday
Pace Garrett-Wright,
WY


Score:
68
Buckle Winner
Gavin Finekus-
Gillette, WY


Score:
65
Trigg Olson-Belle
Fourche, SD


Score: 4
1
         
Mutton Bustin'
Saturday
Clancey Newlin-
Ardmore, SD


Score:
86
Buckle Winner
Quinn Goodvin-
Sheridan, WY


Score:
84
Trey Keahey-
Sundance, WY


Score: 7
8
Clayton Sandidge-
Hulett, WY

Score: 69
Bradley Sandidge-
Hulett, WY

Score: 65
     
Mutton Bustin'
Sunday
Baze Negaard-
Sundance, WY


Score:
82
Monte Goggin-Otter,
MT


Score: 7
2
Dylan Burch-Oshoto,
WY


Score:
69
Klynn Skelley-
Gillette, WY

Score: 68
       
Rookie Bull
Riding Saturday
Tipton Wilson-Wright,
WY

Score: 74
Buckle Winner
             
Rookie Bull
Riding Sunday
No Qualified Rides
             
Rookie Bronc
Riding Saturday
No Qualified Rides
             
Rookie Bronc
Riding Sunday
Gus Harvey-Otter, MT

Score: 69
Buckle Winner
             
Ranch Bronc
Riding Saturday
No Qualified Rides
             
Ranch Bronc
Riding Sunday
Thomas Painter-
Wright, WY

Score: 81
Buckle Winner
             
Calf Scramble
Saturday
Johnny Geib
Cooper Wright
Lindsey Geib
Kohlee Shaun
Bella Eastwood
     
Calf Scramble
Sunday
Jolee Jay
Kohlee Shaun
Brecken Graves
Maye Moody
Jared Ballou
     
Steer Scramble
Saturday
Carter Hutchison
             
Steer Scramble
Sunday
Faith Zdziarski
             
Boot Race 0-6
Saturday
Tanner Stolz
             
Boot Race 7-10
Saturday
Johnny Geib
             
Boot Race 11-14
Saturday
Riley Grubb
             
Boot Race 0-6
Sunday
Maye Moody
             
Boot Race 7-10
Sunday
Lindsey Geib
             
Boot Race 11-14
Sunday
Hayes Haiar