dd
dd
72
nd
June 8th & 9th, 2019
Annual
______________________________________________________________________
Home    Events       Donations       Links       History       Directors        Barbecue
2018 Hulett Rodeo Results
All-Around Winner: Jeffery Zdriarski-Weston, WY
EVENT
1st
2nd
3rd
4th
5th
6th
Bareback
Jeffery Zdriarski-Weston, WY

Score: 81
TIE-Clint Griffis-Powell, WY
& Dalton May-Buffalo, SD
Score: 78
       
Saddle Bronc
Andrew Evjene-Two Dot, MT

Score: 80
Rhett Fanning-Martin, SD

Score: 76
Morgen Dwire-Beulah,
WY
Score: 74
Tyler Friend-Great Falls,
MT

Score: 73
Weston Mann-Sheridan,
WY
Score: 72
 
Bull Riding
No Qualified Rides
         
Calf Roping
Cole Robinson-Moorcroft, WY

Time: 10.3
Winston Brown-Piedmont, SD

Time: 11.3
Ty Fischer-Ashland, MT

Time:14.6
Tyus Olson-Mud Butte, SD

Time: 14.8
Lee Sivertsen-Ree
Heights, SD
Time: 18.7
Kade Kinghorn-Buffalo, WY
Time: 19.1
Steer Wrestling
Carson Good-Long Valley, SD

Time: 8.2
Tye Hale-Faith, SD

Time: 9.3
Gage Greer-Gillette, WY

Time: 14.8
Cade Greer-Gillette, WY

Time: 15.5
Miles Stickmiler-Buffalo,
SD
Time: 19.8
Cordell Davenport-Buffalo Gap
Time: 24.6
Men's Breakaway
Scott Lammers-Hermosa, SD

Time: 2.3
Joe Painter-Buffalo, SD

Time: 2.8
Kirk Ford-Sturgis, SD

Time: 2.9
Jim Hale-White Owl, SD

Time: 4.0
   
Barrel Race
Ginger LaDuke-Gillette, WY

Time: 16.775
Ann Williams-Moorcroft, WY

Time: 16.867
Kailee Webb-Isabel, SD

Time: 16.925
Amy Wilcox-Red Owl, SD

Time: 17.002
Anna Humble-Mud Butte,
SD
Time: 17.106
Pam Lei-Camp Crook, SD
Time: 17.127
Ladies Breakaway
Lexy Williams-Piedmont, SD


Time: 3.3
Kaycee Monnens-Hulett, WY


Time: 3.5
Tayle Brink-Reve, SD


Time: 4.7
Rachel Tiedeman-Buffalo,
WY

Time: 6.0
Kelly Anders-Elm Springs,
SD

Time: 7.0
Kecia Miller-Mud Butte, SD


Time: 12.5
Team Roping
Tyler Thiel-Belle Fourche, SD
Parker Murnion-Bowman, ND



Time: 8.9
Callie Robinson-Moorcroft,
WY
Logan Murphy-Torrington,
WY

Time: 9.4
Ty Fischer-Ashland, MT
Shawn Fisher-Ashland,
MT


Time: 9.5
Troy Wilcox-Red Owl, SD
Brett Wilcox-Red Owl, SD



Time: 12.1
John Peterson-Belle
Fourche, SD
Cash Hetzel-Lemmon, SD


Time: 15.1
Jade Schmidt-Box Elder, SD
Cameron Irwin-Buffalo, WY



Time: 21.3
Steer Riding
Saturday
Riley Shippy-Colome, SD


Score: 71
Buckle Winner
Braxten Buckmilller-Rozet,
WY

Score: 53
       
Steer Riding
Sunday
Tyen Collin-Sundance, WY

Score: 61
Shelby Gobbs-Glendive, MT

Score: 33
       
Mutton Bustin'
Saturday
TIE Charlee Shippy-Colome, SD
& Lindsey Geib-Hulett, WY


Score: 64
TIE Charlee Shippy-Colome,
SD & Lindsey Geib-Hulett,
WY

Score: 64
Gavin Harrison-Hulett,
WY


Score: 60
     
Mutton Bustin'
Sunday
Dylan Burch-Oshoto, WY


Score: 68
Buckle Winner
Ellie Burch-Oshoto, WY


Score:64
Calvin Allerdings-Gillette,
WY

Score: 58
Trenden Carr-Belle
Fourche, SD

Score: 45
   
Rookie Bull
Riding Saturday
Casey Boardman-Weston, WY

Score: 74
Buckle Winner
         
Rookie Bull
Riding Sunday
No Qualified Rides
         
Rookie Bronc
Riding Saturday
No Qualified Rides
         
Rookie Bronc
Riding Sunday
No Qualified Rides
         
Ranch Bronc
Riding Saturday
No Entries
         
Ranch Bronc
Riding Sunday
Cody Wheeler-Osceola, MO

Score: 81
Buckle Winner
Casey Boardman

Score: 71
       
Calf Scramble
Saturday
Dylan Williams
Orin Sell
Jace Burch
Lindsey Geib
Tucker Hughes
 
Calf Scramble
Sunday
Colten Hippen
Trinidy Thompson
Johnny Geib
Kendall Gobb
Ethan Mutter